Жастар арасындағы Қазақстан чемпионаты аяқталды
Қазақстанның және әлемнің спорт жаңалықтарына жазылыңызНұр-Сұлтан қаласында дзюдодан 23 жасқа дейінгі ерлер мен әйелдер арасындағы Қазақстан чемпионаты аяқталды.
Еліміздің барлық өңірі мен республикалық маңызы бар қалалардан келген 319 спортшы 14 салмақта (7-ер, 7-әйел) кім мықтыны анықтады.
Топ жарған және жүлдегер атанған тағы екі спортшыға «Қазақстанның спорт шебері» атағы берілді. Сонымен қатар алғашқы бестікке енген дзюдошылар ұлттық құрама сапына іріктеліп, оқу-жаттығу жиындарына шақырылады. Айта кетейік, ел чемпионаты 8 маусымда басталды.
Ерлер арасындағы қорытынды нәтиже:
-60 кг:
- Ернұр Сүлеймен (Жамбыл облысы)
- Нұрқанат Серікбаев (Жамбыл облысы)
- Абдусамат Бақыт (Атырау облысы) 3. Нұрәділ Әлжан (Қостанай облысы)
-66 кг:
- Ермек Амангелді (Атырау облысы)
- Кемелбек Молдаш (Түркістан облысы)
- Нұрзат Сәлімбаев (Жамбыл облысы) 3. Рауан Бегалы (Қызылорда облысы)
-73 кг:
- Дархан Қойбағар (Алматы облысы)
- Дулат Аманқосов (Атырау облысы)
- Бақытжан Абдурахманов (Алматы облысы) 3. Айбар Мұқышев (ШҚО)
-81 кг:
- Нұрбек Ортай (Жапбыл облысы)
- Айбол Нысанәлі (Шымкент қаласы)
- Атабек Тұрлыбаев (Қарағанды облысы) 3. Арманжан Аралұлы (Атырау облысы)
-90 кг:
- Бексұлтан Әнуарұлы (Алматы облысы)
- Абылай Бейсен (Шымкент қаласы)
- Ермахан Әнуарбеков (ШҚО), Қазыбек Рақышев (Жамбыл облысы)
-100 кг:
- Әділет Сапарғалиев (Атырау облысы)
- Бекарыс Сәдуақас (Алматы облысы)
- Жансұлтан Баубекұлы (Шымкент), Данил Федоров (Жамбыл облысы)
+100 кг:
- Нұрсат Темірхан (Шымкент)
- Санжар Жабборов (Қарағанды облысы)
- Мади Еділбаев (Алматы облысы), Дарын Бейсханов (ШҚО)
Әйелдер арасындағы қорытынды нәтиже:
-48 кг:
1.Ирина Дубовская (Алматы облысы)
- Жанерке Асқарова (Қызылорда облысы)
- Хамария Әмірғалиева (Атырау облысы) 3. Сара Құлым (Түркістан облысы)
-52 кг:
- Диана Аипова (Алматы қаласы)
- Құндыз Жылқыбай (Қызылорда облысы)
- Анель Мұхан (Қызылорда облысы) 3. Әсемгүл Балтабай (Шымкент қаласы)
-57 кг:
- Айым Жұмағалиева (Қарағанды облысы)
- Ханзада Қайратова (Қарағанды облысы)
- Алтынай Нұрханова (Павлодар облысы), Толғанай Әбеуова (Ақмола облысы)
-63 кг:
- Ақерке Құлаш (Шымкент)
- Эсмигул Куюлова (Атырау облысы)
- Анастасия Морозова (Алматы қаласы) 3. Зарина Сарипова (ШҚО)
-70 кг:
- Анастасия Маякова (Ақмола облысы)
- Шынар Абатова (Қызылорда облысы)
- Садана Райымжанова (Алматы қаласы), 3. Роза Нысантайқызы (ШҚО)
-78 кг:
- Аруна Жангелдина (Ақтөбе облысы)
- Мадина Парагульгова (Алматы қаласы)
- Елизат Аязбек (Жамбыл облысы), Әсел Бисембай (Қызылорда облысы)
+78 кг:
- Ақереке Рамазанова (Алматы облысы)
- Карина Такиева (БҚО)
- Гүлжайна Бисенова (Алматы облысы), Аида Тойшыбекова (Қарағанды облысы)